دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

نشست صمیمی رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با روسا، مدیران داخلی و مالی بیمارستان‌های استان برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1399/10/30 | 
نشست صمیمی رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با روسا، مدیران داخلی و مالی بیمارستان‌های استان برگزار شد   

در این نشست در خصوص مشکلات بیمارستان‌ها در حوزه توسعه فضای فیزیکی، خرید تجهیزات، دارو، اعتباربخشی، فعال‌سازی بخش‌های غیر کرونایی و شروع مجدد ارائه خدمت به بیماران عادی، مدیریت هوشمندانه هزینه‌ها و پرداخت بدهی‌ها بحث و تبادل نظر شد .

پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، عصر دوشنبه ۲۹ دی ماه رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این نشست صمیمی ضمن تشکر از همت بلند و تلاش بی‌وقفه همکاران درمانی بیمارستان‌ها در طول صدور ۱۱ ماه گذشته اظهار داشت: باید همه تلاش کنیم تا با پیک چهارم کرونا و مرگ و میر بیشتر شهروندان عزیز مواجه نشویم .

دکتر پرویز قزلباش افزود: شرایط سختی را پشت سرگذاشتیم، اما با همکاری و مشارکت همکاران کارهای بزرگی هم انجام شده است، ازجمله اینکه پرداختی بعضی شهرستان‌ها به روز شده و سایر شهرستان‌ها را هم، تلاش می‌کنیم که به روز شوند .

وی با اشاره به راه‌اندازی ۶۵ تخت Icu را در همین ایام سخت تصریح کرد: باید تلاش کنیم ۵۰ تخت را هم که آماده کردیم تجهیز کنیم .

رییس کلان منطقه ۶ آمایشی کشور ابراز کرد: اینها واقعاً کارهای بزرگی هستند که با تلاش همکاران انجام شده است، و لذا، ضرورت دارد همکاران مرخصی بروند، در کنار خانواده‌ها باشند و کمی استراحت کنند و بازسازی روحی بشوند .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه حدود ۱۸۰۰ نفر از همکاران ما به نوعی درگیر و مبتلا به کرونا شدند تصریح کرد: باید همه مراقبت کنند تا کرونا مجدداً شیوع پیدا نکند، و مشاغل آسیب بیشتری نبینند، و دچار ضرر و زیان نشوند.

دکتر سعید سرداری جانشین رییس دانشگاه در امور اجرایی و معاون توسعه مدیدیت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه نیز در این جلسه اظهار داشت: علی‌رغم تحریم‌ها و کمبود منابع، کادر بهداشت و درمان، و فنی و پشتیبانی با مجاهدت خدمت کردند و جانانه ایستادند، و همچنان وظیفه داریم حتی در شرایط بدتر از شرایط موجود، بایستیم و به مردم خدمت کنیم .

در این نشست در خصوص مشکلات بیمارستان‌ها در حوزه توسعه فضای فیزیکی، خرید تجهیزات، دارو، اعتباربخشی، فعال سازی بخش‌های غیر کرونایی و شروع مجدد ارائه خدمت به بیماران عادی، مدیریت هوشمندانه هزینه‌ها و پرداخت بدهی‌ها بحث و تبادل نظر شد .

در پایان این نشست لوح تقدیر رییس دانشگاه به روسا و مدیران بیمارستان‌های استان تقدیم شد.
 

دفعات مشاهده: 123 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

درسفر یکروزه معاون کل وزیر بهداشت به استان زنجان؛ بازدید ازحوزه های عملیاتی طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی

 | تاریخ ارسال: 1399/10/29 | 
 
درسفر یکروزه معاون کل وزیر بهداشت به استان زنجان؛
بازدید ازحوزه های عملیاتی طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی

 
دکتر ایرج حریرچی عصر رور شنبه  ۲۷ دی ماه در سفر یکروزه به استان زنجان از مقر حوزه های عملیاتی (پایگاههای سلامت و پایگاه بسیج)در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بازدید کرد.

به گزارش وب دا - زنجان ؛ دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه ۲۷ دی ماه در سفر کاری یکروزه به استان زنجان از مقرحوزه های عملیاتی (پایگاههای سلامت و پایگاه بسیج) در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی؛ مرکز جامع شماره ۹ (مرکز بهداشتی و درمانی مرحوم مهدی واقع در خیابان فاتح)و پایگاه بسیج واقع در مسجد النبی بازدید نمود و از نزدیک در جریان روند اجرای این طرح در شهر زنجان قرار گرفت .

 
شایان ذکر است؛ معاون کل وزارت بهداشت در سفر به استان زنجان در جلسه ستاد کرونای استان واقع در استانداری زنجان حضور یافت و ضمن بررسی وضعیت بیماری کرونا در استان از اقدامات ارزشمند و موثر انجام شده  در مهار ویروس کرونا قدردانی نمود .

دکتر حریرچی همچنین ظهر امروز در  نشست دانشگاهی قرارگاه پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس نیز حضور یافت.
 

دفعات مشاهده: 156 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

نشست دانشگاهی قرارگاه پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس؛ در سفر یک روزه دکترحریرچی به استان زنجان

 | تاریخ ارسال: 1399/10/29 | 
نشست دانشگاهی قرارگاه پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس؛
در سفر یک روزه دکترحریرچی به استان زنجان

 نشست دانشگاهی قرارگاه پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس با حضور آقای دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دکتر قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تشکیل شد.

 
به گزارش وب دا - زنجان؛ در این نشست که ظهر روز شنبه ۲۷ دیماه با حضور معاونین دانشگاه و دکتر بابایی معاون هماهنگ کننده سپاه انصار المهدی عج استان تشکیل شد، ضمن بررسی تخصصی و تحلیلی آخرین وضعیت بیماری کرونا در سطح بین‌المللی، ملی و استان، در خصوص افزایش تعداد تست های آزمایشگاهی، شناسایی و قرنطینه سریع افراد مبتلا و حمایت از افراد نیازمند با ارائه بسته های حمایتی تصمیمات لازم اتخاذ گردید

دفعات مشاهده: 126 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

استاندار زنجان؛ تنها راه قطع زنجیره این بیماری منحوس رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است

 | تاریخ ارسال: 1399/10/29 | 

استاندار زنجان؛ 
تنها راه قطع زنجیره این بیماری منحوس رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است
استاندار زنجان در جلسه ستاد کرونا استان زنجان با تقدیر از خدمات ۱۱ ماه کادر درمانی در خصوص مقابله با کرونا ویروس گفت: تنها راه قطع زنجیره این بیماری منحوس رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است.

به گزارش وب دا - زنجان؛ دکتر فتح ا.. حقیقی استاندار زنجان در جلسه ستاد کرونا استان که ظهر شنبه ۲۷ دیماه با حضور دکترحریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد؛ همیاری و همراهی همه مسئولین و مدیران عالی استان در کنترل و مهار بیماری کرونا در استان را ستودنی دانست و افزود: همه پای کار بودند، تلاش کردیم این فرهنگ را عملیاتی کنیم و همه مسئولان و مدیران عالی استان هر آنچه در بضاعت داشتند وارد میدان مبارزه و مهار بیماری کرونا شدند.

وی با بیان اینکه در خصوص کاهش بیماری کرونا دراستان اقدامات خوبی انجام گرفته است، اظهار کرد: تا هفته گذشته ۱۱۸ هزار ۳۸۱ تست در استان انجام گرفته که به ازای هر یک هزار نفر ۱۲۰ تست انجام شده است.

استاندار زنجان  با اشاره به  اجرای طرح شهید سلیمانی در استان  گفت: با اجرای موفق این طرح توانستیم مانع از پیک مجدد بیماری شویم بطوریکه نمونه pcr مثبت در آذرماه ۳۵ درصد بود ولی در دیماه به ۱۸درصد کاهش یافت.

وی با تاکید بر اینکه نباید فریب رنگها را خورد و بدانیم با کوچکترین سهل انگاری وضعیت زرد به نارنجی و نارنجی به قرمز تبدیل خواهد شد گفت:  اگر مردم در تجمع و مراسم مختلفی در آرامستان ها و تالارها بدون رعایت شیوه نامه های بهداشتی حاضر شوند کرونا روند صعودی خواهد گرفت.

دکتر حقیقی راه اندازی استودیو سلامت  را برای افزایش آگاهی مردم  نام برد و افزود:  افزایش مراکز ۱۶ ساعته از ۱۱ مورد به ۲۲ مرکز و همچنین بهره گیری از توان همیاران سلامت از دیگر موارد موثر برای کنترل بیماری کرونا در استان بوده است.

رئیس ستاد کرونای استان استفاده از هتل ها و مهمانسراها بعنوان مرکز نقاهتگاهی و بهبود یافتن ۱۰۰۰نفر در این مراکز و همچنین  انسجام خیران برای کمک های مومنانه و کمک به تهیه اقلام بیمارستان از دیگر موارد و اقدامات ستاد مقابله با کرونا ویروس استان زنجان بود.

وی افزود: با تلاشهای شبانه روزی، امروز استان زنجان در تولید اقلام بهداشتی و ضدعفونی نه تنها خودکفاست بلکه نیاز برخی از استانهای دیگر را نیز تامین می کند.

استاندار زنجان خواستار تدوین و ارائه طرح امنیتی و اجرایی از فرمانداران برای نوروز و ساماندهی بازار در روزهای پایانی سال شد.

رئیس ستاد کرونای استان در ادامه زنجان را مهد خیران دانست و افزود:  با تدبیری که اندیشیده شد در یوم العباس زنجانی ها بجای حضور در خیابان ۳۳ میلیارد تومان کمک مومنانه برای نیازمندان آسیب دیده از کرونا تدارک دیدند که این نمونه ای از ولایتمداری و سخاوت مردم استان زنجان و پایتخت شور و شعور حسینی است.

وی افزود: در ایام الله دهه فجر نیز طبق دستوالعمل ارسالی از ستاد ملی کرونا مراسمی در روز ۲۲ بهمن برگزار نخواهد شد فقط رژه خودرویی است و سخنرانی ها در فضای مجازی و از طریق صدا و سیما خواهد بود.
 

دفعات مشاهده: 105 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

معاون کل وزارت بهداشت: استان زنجان از استانهای موفق در کنترل و مهار بیماری کروناست که درستاد ملی کرونا نیز مورد تقدیر قرار گرفت

 | تاریخ ارسال: 1399/10/29 | 

معاون کل وزارت بهداشت:
استان زنجان از استانهای موفق در کنترل و مهار بیماری کروناست که درستاد ملی کرونا نیز مورد تقدیر قرار گرفت
 
دکتر حریرچی با بیان اینکه استان زنجان از استانها موفق در کنترل و مهار بیماری کروناست افزود: اقدامات خوبی که در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در زنجان انجام شده با برنامه ریزی مناسب و عالمانه مدیران اجرایی و سیاسی و تجربه خوب دانشگاه علوم‌پزشکی استان انجام شده است که وظیفه مسئولان و مردم استان را سنگین‌تر می‌کند.
 
به گزارش وب دا - زنجان ؛ دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر شنبه ۲۷ دیماه در سفر یکروزه به استان  زنجان با حضور در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان زنجان که در محل استانداری زنجان برگزار شد، تاکید بر اینکه با توجه به تجربیات متعدد بشر در خصوص بیماری‌های واگیر، بیماری کرونا تنها از طریق تزریق واکسن و ایمنی ایجاد شده هدف‌دار که ویروس انتقال پیدا نکند در جامعه کنترل می‌شود، افزود: بشر در بیماری‌های آبله و برخی از انواع فلج اطفال به مرحله‌ای رسیده که عامل بیماری را از بین برده است که برای رسیدن به این رویکرد، در خصوص کووید - ۱۹ باید مرحله اول (تزریق واکسن و ایمنی ایجاد شده) را بگذرانیم، مگر اینکه مانند اجداد کرونا جهش نزولی کرده و از میان برود

وی  در رابطه با دو راه و روش موجود برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال این بیماری، تصریح کرد: اکنون ایجاد ایمنی و واکسیناسیون و استفاده از کمک ایمنی ایجاد شده توسط ابتلاهای قبلی، اولین روش موجود بوده و روش دوم، نحوه مقابله با ویروس کرونا در صورت ایمنی نداشتن درصد کافی از مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، ایزوله معکوس و قرنطینه و غیره است.

معاون‌کل وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر استان زنجان به دلیل ابتلای پایین زنجانی‌ها به کرونا و ایمنی پایین تا زمانی که واکسیناسیون انجام نشده در معرض خطر قرار دارد، ادامه داد: امکان شعله‌ور شدن ابتلا به بیماری کرونا با توجه به اینکه افراد زیادی مبتلا نشدند با رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد؛ بنابراین تا زمان واکسیناسیون باید این دستورالعمل‌ها به صورت جدی رعایت شود.
 
دکترحریرچی با بیان اینکه تاکنون ثابت نشده است که واکسن کرونایی تزریق شده در کشورهای مختلف می‌تواند از ابتلا به بیماری کرونا جلوگیری کند، اظهار کرد: در مرحله سوم تزریق واکسن کرونا تنها پیشگیری از ابتلا شدید به بیماری کرونا و بستری و مرگ و میر در گروه مورد نسبت به گروه کنترل کاهش می‌دهد، ثابت شده است

وی با بیان اینکه تنها با تزریق واکسن کرونا می‌توانیم بگوییم به نوع بیماری شدید کرونا مبتلا نخواهم شد، ولی نمی‌توانیم بگوییم جامعه را مبتلا نخواهم کرد، افزود: تا اطلاع ثانوی رعایت دستورالعمل‌ها مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و غیره الزامی و تنها راه پیشگیری از ابتلا به کرونا است.
 
این مسئول با اشاره به بازگشایی تالارهای عروسی، تصریح کرد: بازگشایی‌ها به معنای بر عهده گرفتن مسئولیت انتقال بیماری کرونا توسط برگزارکنندگان مراسم است، زیرا همچنان شرکت در مراسم عروسی و ترحیم بدترین مکان انتقال این بیماری حتی با تعداد محدود است
.
معاون‌کل وزیر بهداشت با بیان اینکه باید به ازای هر یک بیمار ۱۰ نفر بیماریابی شوند، گفت: برای اینکه بدانیم در انجام تست‌های سریع موفق عمل کرده‌ایم یا نه، باید جواب ۹۵ درصد تست‌های انجام شده منفی بوده و تنها ۵ درصد آن مثبت باشد؛ گفتنی است انجام تست‌های سریع هزینه نیست، بلکه برای حفظ جان ایرانیان بوده و از هزینه‌های بستری و غیره جلوگیری می‌کند

 
وی با بیان اینکه ما قرنطینه خانگی را به دلیل مناسب نبودن شرایط خانه‌ ایرانی‌ها (نداشتن دو سرویس بهداشتی و غیره) قبول نداریم، افزود: بیمار کرونایی حامل ویروس، خود را قرنطینه نمی‌کند، زیرا بسیاری از ایرانی‌ها روزمزد هستند، بنابراین اکنون باید برخورد قاطعانه‌ای در خصوص قرنطینه کردن انجام شود تا زنجیره انتقال این بیماری قطع شود.
 
 
قائم مقام وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم درمان سایر بیماری‌های موجود اعم از قلبی و عروقی در استان، ادامه داد: مهم‌ترین عامل مرگ و میر بیماری کرونا به دلیل داشتن بیماری‌های زمینه‌ای بوده است، بنابراین درمان بیماری‌های غیرواگیر نیز باید اکنون در اولویت قرار گیرد.
 
دکتر حریرچی با تاکید بر لزوم قرنطینه معکوس در استان برای پیشگیری از ابتلای سالمندان به بیماری کرونا، خاطرنشان کرد: استفاده نکردن از ماسک با توجه به فوت ناشی از کرونا در کشور، امروز غیراخلاقی‌ترین رفتار است.
 

وی تصریح کرد: همان طور که استان زنجان در کنترل بیماری کرونا درسطح کشور برتر است باید در قرنطینه و نقاهتگاه هم درسطح کشور برتر شود.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه برگزاری مراسم عزاداری دراستان مدیریت شد، تصریح کرد: کلید طلایی برای کنترل کرونا طرح شهید سلیمانی است.

حریرچی افزود: بیش از ۸۵ درصد مردم در سطح کشور ماسک می زنند و باید این مهم افزایش یابد وزدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی قالب زندگی شود.

وی یاد آورشد: ممنوعیت تردد ها در سطح کشور بسیار خوب اجرا شد و شاهد روند کاهش این بیماری بودیم.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه همکاری مردم در اجرای ممنوعیت تردد بسیار خوب بود ولی باز هم باید برای ریشه کنی این بیماری منحوس تلاش کنند و گفت: نحوه کنترل بیماری در استان زنجان برای کشور یک نمونه است و اغلب در جلسات همواره از استان زنجان به عنوان استان موفق یاد می شود.


دفعات مشاهده: 101 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر