دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

باحضور معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی کشور؛ سند تغذیه و امنیت غذایی استان زنجان رونمایی شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۲۸ | 

باحضور معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی کشور؛
  سند تغذیه و امنیت غذایی استان زنجان رونمایی شد
 
در سومین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان از سند تغذیه و امنیت غذایی استان زنجان رونمایی شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، چهارشنبه بیست و هفتم شهریورماه سال‌جاری در سومین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان که باحضور آیتاله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان، تقی رستم‌وندی معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی کشور، دکتر فتح‌اله حقیقی استاندار زنجان و معاونین استاندار، روسا و مدیران دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری زنجان برگزارشد، از سند تغذیه و امنیت غذایی استان رونمایی ‌شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در این جلسه با ارایه گزارشی از سیمای سلامت استان اظهارداشت: دانشگاه علوم پزشکی که امسال در سی و دومین سال تاسیس آن قرار داریم تا به امروز توانسته بیش از ۱۲ هزار فارغ‌التحصیل را در رشته‌های مختلف تقدیم جامعه اسلامی کند و درحال حاضر با ۷ معاونت در حوزه‌های مختلف مشغول فعالیت است و براساس هویت دانشگاهی در کنار کار بسیار سنگین اجرایی، عهده‌دار فعالیت در حوزه درمان و بهداشت استان است.
دکتر پرویز قزلباش افزود: یکی از شعارهای اصلی وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها، اجتماعی کردن سلامت است به این معنا که از تمام ظرفیت‌های اجتماع استفاده کنیم برای اینکه خود مردم به دست خودشان با مشارکت خودشان به سلامتشان توجه کنند و آن را پیش ببرند چراکه هیچ دولتی نتوانسته صرفاً با تزریق پول و امکانات بتواند سلامت را ارتقا دهد.
مقام عالی دانشگاه با بیان اینکه ما حوزه‌های مختلفی داریم تصریح کرد: حوزه بهداشت چون حوزه پیشگیری است براین اساس امروز بیشتر بر آن تاکید می‌کنیم و حوزه پیشگیری هم حوزه‌ای است که هر روز باید به آن تاکید کنیم.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه دانشگاه در ۶۸ رشته مقطع تربیت کادر پزشکی را دارد ابراز داشت: در ۲رشته فوق تخصصی بالینی، ۱۱ رشته تخصصی بالینی، ۱۱ phd، ۳ رشته دکترای حرفه‌ای و ۲۳ رشته کارشناسی ارشد مشغول تربیت کادر مورد نیاز استان هستیم و ۳۸۲ کادر هیات علمی ما هستند که در رده‌های علمی مختلف مشغول خدمت و انجام وظیفه هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه دانشگاه ۹مرکز تحقیقاتی دارد که یکی از این مراکز، مرکز تحقیقاتی عوامل اجتماعی موثر بر سلامت است که از مراکز بسیار فعال در حوزه تحقیقات است.
دکتر قزلباش اجرای برنامه پزشک خانواده را مایه افتخار وزارت بهداشت عنوان کرد و افزود: بیش از ۴۵۰ هزار نفر از جمعیت روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزارنفر تحت پوشش این برنامه هستند.
مقام عالی دانشگاه با بیان اینکه روزانه ۴۰ هزار خدمت را فقط در حوزه بهداشت ارایه می‌دهیم، تصریح کرد: از سال ۹۶ تا امروز بیش از ۱۱ میلیون و نیم نفر مراجعه کننده به مراکز بهداشتی داشتیم و در عرض بیش از دو سال و نیم نزدیک به ۱۴ میلیون خدمات فقط در حوزه بهداشت ارائه شده است.
مدیر ارشد دانشگاه ویزیتهای انجام شده در حوزه بهداشت در یکسال را بیش از یک میلیون نفر برشمرد و افزود: در حوزه درمان نیز بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر فقط ویزیت سرپایی در حوزه‌های مختلف انجام شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه در سطح کشور رتبه اول در فعالیت کاربران را داریم یعنی در ثبت و ضبط خدمات در حوزه بهداشت زنجان رتبه اول را دارد اظهارداشت: یکی از کارهایی که ابتکار زنجان در این حوزه بود و الان کشوری شده این است که هر مراجعه کننده به مراکز بهداشتی یک پیامک دریافت می‌کند که براساس این پیامک باید نظر خود را اعلام کند.
به گفته دکتر قزلباش، زنجان رتبه اول تکمیل تلفن همراه را دارد و این برنامه درواقع یک سیستم پایش و نظرسنجی مداوم است که براساس آن در هر شبکه‌ای فردی وجود دارد که عدم رضایت ثبت شده را پیگیری می‌کند که خوشبختانه بسیار شاخص خوبی است.
وی یکی از شاخص‌های بهداشتی را شاخص امید به زندگی ذکر کرد و افزود: این شاخص در استان ۳۵/۷۹ و در کشور ۷۴ است .
مقام عالی دانشگاه تصریح کرد: در حوزه شاخص‌های بهداشتی یکی از موارد بسیارمهم مرگ مادر است که این مورد در استان ۱۰/۴ و کشور ۲۰ است و همچنین میزان بروز استاندارشده سرطان‌های شایع بر مبنای جمعیت در استان ۱۰/۶ و در کشور ۱۵۰ است.
در پایان این جلسه علاوه بر رونمایی از سند تغذیه و امنیت غذایی استان؛ از سند کنترل و کاهش طلاق در استان، نقشه راه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد استان و طرح‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی شهرستان ایجرود نیز رونمایی ‌شد.

دفعات مشاهده: 258 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

معاون اول رییس جمهور؛ عالی‌ترین نشان سازمان اورژانس را به رییس اورژانس زنجان اعطا کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۲۷ | 

معاون اول رییس جمهور؛
عالی‌ترین نشان سازمان اورژانس را به رییس اورژانس زنجان اعطا کرد


 
چهل و چهارمین سالروز تأسیس اورژانس پیش بیمارستانی با حضور معاون اول رییس جمهوری، وزیر بهداشت و رئیس سازمان اورژانس کشور در سالن همایش‌های رازی برگزار شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، مراسم گرامی‌داشت چهل و چهارمین سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی عصر دوشنبه بیست و پنجم شهریورماه سال‌جاری با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر کولیوند سازمان اورژانس کشور، سردار سیدکمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهور ناجا، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، امیر سرتیپ دوم یوسف قربانی فرمانده هواپیمایی نیروی زمینی ارتش (هوانیروز) و جمعی از پرسنل اورژانس ۱۱۵ در سالن رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
به گزارش وب‌دا، در این همایش عالی‌ترین نشان و درجه سازمان اورژانس کشور از سوی دکتر جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری به دکتر اصغر جعفری روحی رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان زنجان اعطاء شد.
 

دفعات مشاهده: 451 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پیام وزیر بهداشت به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد تاسیس اورژانس ۱۱۵:

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۲۵ | 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پیام وزیر بهداشت به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد تاسیس اورژانس ۱۱۵:

عشق‌ورزی به انسان‌ها از سرمایه های ارزشمند تکنسین اورژانس است


دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی چهل و چهارمین سالگرد تاسیس اورژانس ۱۱۵ را تبریک گفت.

به گزارش وبدا، متن پیام دکتر نمکی به شرح زیر است:

همکاران جهادگر و گرانقدر سازمان اورژانس کشور

به لطف و عنایت خداوند متعال و ظل توجهات حضرت ولیعصر(عج) و رهبری فرزانه، به بهانه چهل و چهارمین سالگرد تاسیس اورژانس ۱۱۵ به تکریم و تمجید اراده‌های استواری بر می‌خیزیم که وجودشان برای سلامت جامعه یک نعمت الهی است و برکات خدمتشان برای همیشه در ذهن مردم مهربان و قدرشناسمان ماندگار خواهد بود.

برخود می‌بالیم که افرادی پاک نهاد و نیکو سرشت به پشتوانه‌ی توانایی و دانایی توشه گرفته از دین مبین اسلام، عرق ملی و حس نوع دوستی در سودای تامین سلامت انسان‌ها، همت خویش را به کار گرفته‌اند و مجدانه تلاش می‌نمایند و با سعه صدر و حسن خلق به پشتوانه‌ی دانش روز با همت و تلاش جدی و با مهارت و دقت نظر نسبت به مداوا در نهایت فرهیختگی و هوشمندی اهتمام می‌ورزند. بی شک تلاش صادقانه، عشق ورزی به انسان‌ها و بهره‌مندی از علم و مهارت از سرمایه‌های ارزشمند یک تکنسین سازمان اورژانس کشور است.
در شرایط کنونی با افزایش سوانح، حوادث و بلایا بیش از هر زمان دیگر نیاز به سطوح پیشرفته خدمات و مراقبت‌های پیش بیمارستانی احساس می‌شود. شما تلاشگران عرصه فوریت‌های پزشکی در بیشتر مواقع اولین کسانی هستید که بر بالین مصدومین و نیازمندان دریافت خدمات درمانی اورژانس حاضر می‌شوید و کمک به حفظ حیات آنان را بر عهده می‌گیرید که خود نشان از اهمیت والای خدمت ارزشمندتان و جایگاه رفیع اورژانس ۱۱۵ است.

لذا لازم است برای ارائه خدمت شایسته به گیرندگان خدمت، همواره خود را به دانش روز، مهارتهای فنی و اخلاق حرفه‌ای، آراسته و با احساس مسئولیت و رسیدن بر بالین بیماران در سریعترین زمان ممکن به عنوان فرشتگان نجات، حلاوت نجات جان انسانها را با عمق وجودتان احساس نموده و زندگی دوباره را برای مددجویانمان به ارمغان آوردی. اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن بیست و ششم شهریور روز فوریت‌های پزشکی از زحمات خالصانه و ماهرانه و بدون انتظارات مادی شما عزیزان نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری با دو بال اندیشه و ایمان در آسمان پیشرفت و تعالی بشریت و تا بی‌کرانه عالم هستی به پرواز درآماده و در برداشتن گام‌های مستحکم و مطمئن در مسیر مهرورزی به مردم و همچنین نجات جان مردم غیورمان، سرآمد باشید. از خدای مهربان برای همگان سلامتی و توفیق خدمت به همنوعان نیازمند را خواهنم.


دفعات مشاهده: 483 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان و دانشجویان جدیدالورود مقاطع مختلف در سال تحصیلی ۹۹-۹۸

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۲۴ | 

دفعات مشاهده: 8080 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

مسجد "طه" دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ میزبان عزاداران حسینی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۲۳ | 
                           آلبوم تصاویر
مسجد "طه" دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
میزبان عزاداران حسینی
ویژه مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع) و یاران با وفایش در دانشگاه علوم پزشکی زنجان با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان باحضور مسئولان، مدیران، دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی در مسجد "طه" واقع در پردیس اصلی دانشگاه برگزارشد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا _ زنجان _ آیت الله خاتمی ظهر پنجشنبه بیست و یکم شهریورماه، همزمان با سومین روز شهادت حضرت اباعبداله الحسین (ع) و یاران با وفایش با بیان اینکه عمر جهان طولانی است و حوادث کوچک و بزرگ زیادی اتفاق افتاده است اظهارداشت: در جنگ‌های طولانی مدت انسان‌های زیادی کشته شدند و گاهی در جنگ‌ها میلیون‌ها انسان کشته شدند و حتی سیل، زلزله و طوفان نیز باعث کشته شدن انسان‌های زیادی می‌شوند.
امام جمعه زنجان ادامه داد: جنگ جهانی دوم یک و نیم برابر برابر جنگ جهانی اول کشته و ۲ برابر جنگ جهانی اول خسارت و ویرانی داد که این خاصیت پدیده‌های مادی است.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه زمان هم خاصیت پدیده‌های مادی را دارد و یک چیزی به نام گذر زمان و کهنگی وجود دارد که این خاصیت در ارتباط با حوادث هم هست و حوادث هم مشمول گذر زمان است.
آیت اله خاتمی بااشاره به حوادث سنگین عاشورا اظهارداشت: امام خمینی (ره) نیز در دوران دفاع مقدس چند پیام کلیدی عنوان فرمودند و ازجمله آنها اینکه: "شما مامور به تکلیف هستید نه مامور به نتیجه" و این پیام یعنی اینکه ما باید تکلیف و وظیفه مان را درست انجام بدهیم .
امام جمعه زنجان تصریح کرد: زینب (س) شریک غم حسین (ع) است و ولایت حریه الهی بعد از شهادت سیدالشهدا علیه السلام تا مراجعت به مدینه بر دوش زینب (س) است .
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به فرموده شهید مطهری: "ما از عاشورا فقط یک صفحه اش را می‌خوانیم و آن مصیبت سخت، سخت و دشوار است درحالی که صفحات بعد هم دارد و آن صفحات را زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) در تاریخ برای رهایی بشریت باز نگه داشتند که کوبیدن ظالم است و حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در خطبه‌هایی در کوفه و شام آنها را بیان کردند" اظهارداشت: ما هم باید از عاشورا درس بگیریم و فقط به ذکر مصیبت‌های آن اکتفا نکنیم.
از برنامه‌های این مراسم معنوی قرایت آیاتی از کلام الله مجید توسط استاد رنگرز و قنبری، مداحی توسط حاج آقا شبیری و جمالی، سینه زنی و اقامه نماز بود.


در پایان این مراسم معنوی دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی زنجان در راستای تبیین اهداف قیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام پیمان بستند که در انتهای مراسم عزاداری قرائت شد .
ایفای نقش اجتماعی بیش از پیش دانشگاه، تبیین اهداف بلند قیام خونین کربلا از قبیل ظلم ستیزی، نفاق زدایی و احیای دین و اصلاحگری از بدعت‌ها، خرافات و انحرافات، تلاش در راستای ترویج فریضه الهی نماز و امر به معروف و نهی از منکر، تولید و توسعه علم به عنوان عامل قدرت و قوت و سرآمدی ایران اسلامی و تربیت دانشجویان متعهد و متخصص از جمله بندهای این پیمان نامه بود که توسط دکتر مصطفی محمدی جانشین معاون فرهنگی و امور دانشجویی و مدیر فرهنگی دانشگاه قرائت شد.
 
متن پیمان نامه دانشگاهیان عزادار امام حسین علیه السلام که در مراسم قرائت و منتشر شد
متن پیمان نامه عزاداران حسینی دانشگاه علوم پزشکی زنجان که در مراسم سوگواری حضرت سیدالشهدا و یاران با وفایشان که ظهر روز پنجشنبه مصادف با سوم شهادت امام حسین و روز شهادت حضرت امام زین العابدین در مسجد طه پردیس دانشگاه برگزار شد بدین شرح است:

اَللّهُمَّ ارْزُقْنی شَفاعَهَ الْحُسَیْنِ یَوْمَ الْوُرُودِ وَ ثَبِّتْ لی قَدَمَ صِدْقٍ عِنْدَکَ مَعَ الْحُسَیْنِ وَ اَصْحابِ الْحُسَیْنِ الَّذینَ بَذَلُوا مُهَجَهُمْ دُونَ الْحُسَیْنِ عَلَیْهِ السَّلامُ
اکنون که در محضرشریفتان ایستاده‌ایم، عزادار جهالت‌ها، خرافه پرستی و تظاهر به دینداری مردمانی هستیم که در بازار مکاره دنیاطلبی حریم پاکان و برگزیدگان را به مسلخ کشاندند و گمان بردند که در دفتر تاریخ رنگ خون خدا به فراموشی سپرده خواهد شد. آن نابخردانی که از هیچ ظلمی در حق شما و خاندان رسالت و یاران وفادارتان دریغ نکردند و لعن الهی را تا ابد به جان خریدند و قلب آزادگان جهان را برای همیشه داغدار و سوگوار مرثیه‌های جان سوزتان نمودند
نامردمانی که بنا به فرموده امیرمومنان حضرت علی (ع) به مثابه « اشبح الرجالانی» بودند که حرمت و شرافت انسانی را از دم تیغ گذراندند. سال‌هاست بر سر هر کوی و برزنی از دیواره‌های سرزمین قلب و شهر و دیارمان تمثال یاد مبارکتان را آویخته‌ایم تا هر هروز جانمان به نور هدایت و راهتان منور گردانیم. اما امروز ما دانشگاهیان دانشگاه همانند هر سال آمده‌ایم تا سند استواری خود بر میثاق ابدی‌مان را بر سفینه النجاه بشریت عرضه کنیم و آن گاه پیمان ابدی خود را با شما وراه جاویدانتان تجدید کنیم و یاد آور می‌شویم
- ما اعضای هیات علمی، مدیران، کارکنان، دانشجویان و خانواده بزرگ دانشگاه به عنوان خادمین حوزه سلامت، عمیقا و قویا اعلام می‌کنیم ارادتمند و شیفته اهل بیت عصمت و طهارت و حضرت ابا عبدالله الحسین ع هستیم
- به خود می‌بالیم که عشق و ارادت به امام حسین (ع) در دل و شور حسینی در سرداریم.
- ضمن درک پیام قیام عاشورا با تجدید مجدد عهد و پیمان برای ایفای نقش اجتماعی و تبیین اهداف بلند قیام خونین کربلا از قبیل بدعت شکنی، احیای دین رسول اکرم ص و اصلاحگری در دین اسلام از خرافات و انحرافات و مبارزه عالمانه با ظلم و ستم زورگویان و ستمگران عالم با تولید و توسعه علم به عنوان عامل قدرت و قوت و سرآمدی ایران اسلامی و تربیت دانشجویان متعهد و متخصص بر امامت و ولایت پای‌بند بمانیم.
- وظیفه و تکلیف خود می‌دانیم تا در تبیین و ترویج و نهادینه کردن پیام نجات بخش محرم و عاشورا وشعائر و ارزش‌های اسلامی مورد تاکید همانند وفای به عهد و فریضه نماز گام‌های بلند عملی و اجرایی برداریم
- متعهد می‌شویم تا همچون حسین ابن علی (ع) و یاران وفادارشان فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در همه سطوح و رده‌های دانشگاه بیش از پیش ترویج و تبیین و تبلیغ نماییم
 
والسلام علیکم و رحمته الله وبرکاته
عزاداران حسینی با لبیک یا حسین مهر تایید بر این پیمان نامه زدند
 

دفعات مشاهده: 890 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

  • کل کاربران ثبت شده: 3004 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 149 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 118753119 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 44871 بازدید
  • بروزرسانی: ۱۳۹۸/۶/۳۰

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir