دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

اولین مرکز نوآوری و ایده پردازی علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد

 | تاریخ ارسال: 1399/7/8 | 

اولین مرکز نوآوری و ایده پردازی علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد

 
  دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری هشتم مهرماه ۱۳۹۹ طی مراسمی مرکز نوآوری و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان را افتتاح نمود.
 

 

به گزارش وب دا- زنجان؛  دراین مراسم که دکتر فتح ا..حقیقی استاندار زنجان، دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و سایر مقامات و مدیران استانی حضور داشتند؛ دکتر ستاری ضمن افتتاح اولین مرکز نوآوری و ایده پردازی علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان از فعالیتها و عملکرد های فناوران و واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد این دانشگاه بازدید کرد و بر حمایت و مساعدت از فناوران جهت  شکوفایی و پویایی فضای کسب و کار در استان زنجان تاکید کرد .

دکتر قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی  در این بازدید با اعلام این خبر که دانشگاه در راستای حمایت از واحدهای فناور و توسعه کسب و کارهای دانش بنیان با اختصاص فضای فیزیکی بالغ بر ۱۰ هزار مترمربع اقدامات اولیه جهت راه اندازی مجتمع را آغاز نموده است ابراز امیدواری نمود با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بتوانیم در آینده نزدیک با تخصیص بودجه نزدیک به ۳۲۰ میلیارد ریال شاهد راه اندازی و افتتاح این مجتمع باشیم.

همچنین دکتر قزلباش با ارائه گزارش از وضعیت اتاق تمیز دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: فاز اول ساخت فضای اتاق تمیز انجام شده و فاز نهایی این طرح نیازمند اختصاص بودجه به مبلغ۲۰۰ میلیون ریال می‌باشد.دکتر شغلی معاونت تحقیقات و فناوری و رئیس پارک دانشگاه در این بازدید به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای دانشگاه در حمایت از فناوران پرداخت و با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان با دارا بودن مرکز رشد فناوری دارویی و مرکز رشد فناوری سلامت در حوزه‌های مختلف سلامت بسترهای مناسبی برای رشد و شکوفایی کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان فراهم آورده است.
 
وی عنوان کرد: هم اکنون این مراکز با میزبانی بیش از ۱۵ واحد و هسته فناور در زمینه های مختلف حوزه سلامت نظیر تجهیزات پزشکی محیط زیست و انرژی، دارو، تولید مواد اولیه دارویی، نرم‌افزارهای مربوط به پیشگیری و تشخیص بیماریها،فروشگاه های آنلاین برای محصولات بهداشتی درصد تاثیر رشد این واحدها و هدایت آنها به سمت تجاری سازی می باشد.
 
رئیس پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه بیان کرد: اکثر این واحدها توسط اعضای هیئت علمی توانمند این دانشگاه ودانشجویان علاقمند و پرانگیزه دانشگاه توسعه یافته است .
وی با اشاره به نیاز مبرم این واحدها بر حمایت های بیشتر به ویژه حمایت آزمایشگاهی و کارگاهی اعلام کرد؛ نیاز به ساخت مجتمع فناوری شامل فضای کارگاهی، آزمایشگاهی به طور واضح احساس می شود .

 دکتر ستاری نیز با اعلام آمادگی معاونت علمی و فناوری؛ عملکرد انجام شده توسط دانشگاه را مثبت ارزیابی کرد و بر اهمیت اتاق تمیز در زیست بوم فناوری‌ها حوزه سلامت و حمایت ویژه این معاونت برای تکمیل و راه‌اندازی این طرح تاکید کرد.

دفعات مشاهده: 202 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ؛ صندوق پژوهش و فناوری ارزش‌آفرین اشراق زنجان افتتاح شد

 | تاریخ ارسال: 1399/7/8 | 

با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ؛
صندوق پژوهش و فناوری ارزش‌آفرین اشراق زنجان افتتاح شد

 

 صندوق پژوهش و فناوری ارزش‌آفرین اشراق زنجان با هدف حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان فعال در حوزه سلامت با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور افتتاح شد.
 

 به گزارش وب دا-زنجان؛  دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری  روز سه شنبه هشتم مهرماه درسفر یکروزه به استان زنجان،  صندوق پژوهش و فناوری ارزش آفرین اشراق زنجان را نیز افتتاح نمود .
صندوق پژوهش و فناوری ارزش‌آفرین اشراق زنجان با هدف حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان فعال در حوزه سلامت و برای پرورش ایده‌ها و خلاقیت‌های فناورانه در حوزه سلامت به ویژه از سوی جوانان، اساتید و دانشجویان علاقه‌مند و به عنوان بستری برای انجام این فعالیت‌ها با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور،
ر دکترحقیقی استاندار زنجان و دکتر قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد.

دکتر ستاری با تاکید بر اهمیت وجود این صندوق برای حمایت از فناوران و بازیگران اصلی فضای کسب و کار بر حمایت بیشتر از این صندوق برای حمایت از فناوران تاکید کرد.

 


دفعات مشاهده: 140 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان رئیس قطب ۶ آمایشی کشور؛ جهت تاسیس پارک علم و فناوری سلامت از سوی وزارت بهداشت برگزیده شده است

 | تاریخ ارسال: 1399/7/8 | 

دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان رئیس قطب ۶ آمایشی کشور؛
جهت تاسیس پارک علم و فناوری سلامت از سوی وزارت بهداشت برگزیده شده است

 دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صبح روز سه شنبه درسفریکروزه به استان زنجان با حضور دکترحقیقی استاندارزنجان؛ مرکزنوآوری و ایده پردازی علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی و صندوق پژوهش و فناوری ارزش  آفرین اشراق زنجان را افتتاح نمود .

به گزارش وب دا - زنجان ؛ مهندس علیرضا حیدری معاون اجرایی پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مصاحبه با وب دا گفت: با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۹ به عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری و با عنایت به اینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان رئیس قطب ۶ آمایش کشوری شامل استانهای (زنجان، اراک، البرز ،قم، قزوین، ساوه و خمین) جهت تاسیس پارک علم و فناوری سلامت از سوی وزارت بهداشت برگزیده شده است .
 
وی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری سلامت از ارکان حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و تبدیل ایده به محصولات و خدمات سلامت و تجاری سازی آنها محسوب می‌شود افزود :  یکی از نهادهای اجتماعی موثر در امر توسعه فناوری و به تبع آن،  اقتصاد دانش  مدار و اشتغال زایی تخصصی است.

مهندس حیدری گفت:  پارک های علم و فناوری به دنبال ایجاد نظام کامل نوآوری از دانشگاه تا بازارهای محلی، ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی است در این راستا پارک علم و فناوری سلامت فعالیت خود را از ساختمان ستاد دانشگاه علوم پزشکی زنجان در فضایی به مساحت ۶۰۰ متر مربع آغاز کرد که شامل یک مرکز نوآوری و ایده پردازی،  ۱۶ غرفه برای شرکت‌ها،  یک کافه ایده،  ۶ اتاق برای نیروهای ستادی پارک و مراکز رشد و یک سالن جلسات می باشد .

وی تصریح کرد : با توجه به تکمیل ظرفیت جهت پذیرش شرکت‌های مستقر در پارک و نیاز به فضای آزمایشگاهی و کارگاهی جهت ساخت نمونه‌های اولیه محصول در فاز بعدی پروژه مجتمع آزمایشگاهی و کارگاهی پارک علم و فناوری سلامت در محل پردیس دانشگاه علوم پزشکی در زمینی به مساحت ۳۲۶۰ متر مربع در دستور کار قرار دارد
 

دفعات مشاهده: 193 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مراسم تجلیل از ایثارگران؛ نیاز جامعه امروز ادامه راه شهدا و ایثارگران است رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مراسم تجلیل از ایثارگران؛ نیاز جامعه امروز ادامه راه شهدا و ایثارگران است

 | تاریخ ارسال: 1399/7/7 | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مراسم تجلیل از ایثارگران؛
نیاز جامعه امروز ادامه راه شهدا و ایثارگران است
ویژه مراسم تجلیل از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی زنجان روز یکشنبه ششم مهرماه با حضور جانشین فرماندهی سپاه انصارالمهدی، مدیر کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس برگزار شد.
به گزارش وب دا - زنجان؛ بمناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس ویژه مراسم تجلیل از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی زنجان روز یکشنبه ششم مهرماه باحضور سرهنگ طهماسبی جانشین فرماندهی سپاه انصارالمهدی، جناب سرهنگ محمدی مدیر کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس برگزار شد.
 
 دکترقزلباش درسخنانی گفت: هفته دفاع مقدس هفته ملی ماست، دفاع مقدسی که همه مردم آن را با گوشت و پوست لمس کردند و در این ایام با یاد ایثارها و فداکاری های آن روز فرصتی فراهم می شود با کسانی که با همه وجود صادقانه برای کشور، اسلام و مردم جنگیدند و  از عزیزانی که در این راه جانشان را از دست دادند و یا به افتخار ایثارگری و جانبازی نائل شدند و خیلی از خانواده ها و ایثارگران زخم‌هایی برداشتند که قابل بیان نیست قدردانی کنیم .
 
وی با بیان اینکه بعد از سالیان دراز در چنین روزی دور هم جمع شدیم تا یادآن عزیزانی که نام اسلام و ایران را زنده نگه داشتند را گرامی بداریم و در حد بضاعت خودمان با تشکر زبانی که  واقعا حق مطلب را هیچ گاه و هیچ کس نتوانستیم به جا بیاوریم و قادر نیستیم؛ افزود: جنگ تحمیلی حرکتی بود که انقلاب نوپای اسلامی را در ایران ساقط کند و اجازه شکل گیری حکومت قوی که الگو باشد را تضعیف کند و این قابل انکار نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: جنگ دستاوردهای بزرگی داشت جوانان نشان دادند با اراده و تصمیم و پایداری می توانند همه نقشه های شوم دشمن را تغییر بدهند در این عرصه مردم هم سهیم بودند و دنیایی از فداکاری بودند بدون هیچ انتظاری؛  دفاع مقدس درس بزرگی بود و بهای گزافی دادیم و آن از دست دادن انسان های بزرگ بود که قابل جبران نیست آن چیزی که ما می‌توانیم انجام دهیم گرامی داشتن و زنده نگهداشتن یاد عزیزان است و از همه مهمتر  رسالت اصلی ما ادامه راه آنان است که  نیاز امروز جامعه نیز این است.

 
 سرهنگ طهماسبی جانشین فرماندهی سپاه انصارالمهدی نیز در سخنانی ضمن تقدیر از مدافعان سلامت و کسانی که خط مقدم مبارزه با کرونا هستند گفت: در هفته دفاع مقدس باید از مدافعان سلامت که همان ایثارگریهای دوران جنگ را دارند نیز تقدیر کرد.

وی تفاوت دو میدان جنگ تحمیلی و امروز را عدم شناخت و مشاهده دشمن عنوان کرد و افزود:  تلاش و ایثار عزیزان برای این کرونا جنگ است و سختی آن نیز قابل انکار نیست .

 
سرهنگ طهماسبی افزود: امروز هم در شرایط دفاع مقدس هستیم و دشمن از هر لحاظ به ما حمله می کند حتی با تحریم طب و دارو و ... ما  از هر حوزه‌ای از دشمن ضربه می‌خوریم  و باید برای قدم نهادن به گام دوم انقلاب از دوران دفاع مقدس الگو بگیریم.
 
وی با بیان اینکه  امروز هم می‌خواهند راه انقلاب را در دوراهی قرار بدهند یا سازش و یا مقاومت گفت: سازش با دشمن یعنی نابودی مثل کشورهای لیبی ، مصر و ... که با سازش با امریکا و اسرائیل  الان دنیا چیزی ندارند.
 
 سرهنگ طهماسبی تاکید کرد: امروز دشمن در صدد تحلیف دفاع مقدس است و کسانیکه بر این امر صحه می گذارند خائنان به ملت هستند  .
وی افزود:  امروز بعد از انقلاب طولانی ترین جنگ را بر ما تحمیل کردند سرمایه‌های ما نیز رزمندگان و ایثارگران هستند.
 
جانشین فرماندهی سپاه انصارالمهدی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی  امروز به مرحله بازدارندگی رسیده حتی بالاتر از بازدارندگی ضربه متقابل افزود: با روحیه خودباوری جوانان به پیشرفت‌های خوبی رسشیدیم و  کارهایی انجام می‌دهیم که در دنیا بی نظیر و کم نظیر است .
 
وی دستاورد های معنوی دفاع مقدس را تربیت نیروهای انسانی دانست و افزود:  دستاورد های معنوی جنگ تحمیلی  ابراهیم هادی ها؛ شهریاری ها و... بودند که  دشمن نیز از این  می ترسد و اینکه که انقلاب ما به تمام جهان صادر شود. .
 
وی گفت:  به برکت نظام اسلامی و خونهای پاک همچنان ایران اسلامی با قدرت تمام ایستاده و تلاش‌های شما در حوزه سلامت نیز در ادامه راه شهداست و با توسل به ائمه اطهار و شهدا این ایثار گرایها ادامه  خواهد داشت.
 
در این مراسم همچنین از ایثار گران دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اهدا لوح  تقدیر به عمل آمد   

دفعات مشاهده: 358 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

آزمایشگاه تشخیص مولکولی کووید ۱۹ زنجان؛ موفق به اخذ مجوز آزمایشگاهی جامع ویروس‌شناسی پزشکی شد

 | تاریخ ارسال: 1399/7/6 | 

آزمایشگاه تشخیص مولکولی کووید ۱۹ زنجان؛
موفق به اخذ مجوز آزمایشگاهی جامع ویروس‌شناسی پزشکی شد

آزمایشگاه تشخیص مولکولی کووید ۱۹، با همکاری امور آزمایشگاه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان و توانمندسازی فنی با همکاری بخش‌های مختلف انستیتوپاستور ایران، موفق به اخذ مجوز آزمایشگاهی جامع ویروس شناسی پزشکی شد .

پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، رییس دانشکده پزشکی زنجان با اعلام خبر اخذ مجوز آزمایشگاهی جامع ویروس‌شناسی پزشکی در آزمایشگاه تشخیص مولکولی کووید ۱۹ اظهار داشت: آزمایشگاه تشخیص مولکولی کووید ۱۹، پس از گذشت ۶ ماه فعالیت شبانهروزی و تغییرات ساختاری با همکاری امور آزمایشگاه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان و توانمندسازی فنی با همکاری بخش‌های مختلف انستیتوپاستور ایران، موفق به اخذ مجوز آزمایشگاهی جامع ویروس شناسی پزشکی شد .

دکتر ایوب پزشکی افزود: این آزمایشگاه در گام نخست، توانایی ارائه خدمات تشخیصی برای ویروس‌های کووید ۱۹ با روش
 PCR real-time (ژن‌های RDRP, N, E) و سرولوژی (IgG, IgM), آنفلولانزا با روش PCR real-time, کووید -۱۹ و آنفلوانزا به طور همزمان و تفکیک ساب تایپ‌های B و A آنفلوانزا را دارد .

وی تصریح کرد: با توجه به تخصصی بودن حوزه کار آزمایشگاه، در آینده نزدیک نیز پنل تشخیص مولکولی و سرولوژی ویروس‌های دخیل در پیوند اعضا شامل ویروس‌هایHIV  -HCV  -HBV  -JC-  BK- EBV-VZV  -CMV  مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت .

رییس دانشکده پزشکی زنجان ادامه داد: با بهره‌برداری از پنل تشخیص مولکولی و سرولوژی ویروس‌های دخیل در پیوند اعضا، به مرور تمامی نیاز پزشکان و متخصصان در حوزه تشخیص مولکولی به صورت کیفی ( PCR و RT-PCR) و کمی (PCR real-time) سرولوژی شامل آنتی‌بادی و آنتی‌ژن ویروسی، ایمنوفلورسنت، مانیتورینگ درمان (تعیین وایرال لود) و شناسایی مقاومت دارویی عفونت‌های ویروسی در استان زنجان مرتفع خواهد شد .

دفعات مشاهده: 334 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر